MIKOV REPETITOR číslovaná edice
Novinka

MIKOV REPETITOR číslovaná edice

Běžná cena: 242.92 €
Naše cena: 242.92 € (včetně DPH)
( 200.76 € bez DPH)
Ušetříte: 0.00 €
Dostupnost: Není skladem

Získejte akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail!

DETAIL PRODUKTU

Výrobce:Mikov
Kód:MIKV2106032
Záruka:24 měsíců

Popis produktu

Číslovaná edice nože REPETITOR je připomínkou účasti českých vojáků na Balkáně v misích UNPROFOR, UNCRO, IFOR a SFOR od roku 1992. Nůž REPETITOR nese na návrh NGŠ Aleše Opaty jméno kontrolního stanoviště T 23 - Repetitor, kde v rámci plnění úkolů mise UNPROFOR zahynuli v srpnu 1995 dva čeští vojáci - Luděk Zeman a Petr Valeš.

Jeho konstrukční pojetí je pak jistou reminiscencí slavného bodáku k samopalu vzor 58. Stejně jako u předchozího projektu nože Storm, tak i tentokrát se autor návrhů mjr. Roman Hippík inspiroval chladnou zbraní, která je ve výzbroji naší armády již několik desetiletí a je spojena s její historií. V tomto případě se jedná o bodák k samopalu vz. 58, se kterým se totiž setkali téměř všichni, kteří armádou prošli ať už jako vojáci základní služby nebo vojáci z povolání.

Projekt Válečný veterán je společnou aktivivitou firmy Mikov a Vojenského fondu solidarity. Jeho cílem je propojit památku hrdinství vojáků s konkrétní pomocí potřebným. Z každého prodaného nože REPETITOR bude poukázáno 300 Kč Vojenskému fondu solidarity

REPETITOR je integrální nůž s červenými příložkami z materiálu Micarta.
Čepel nože má středový hrot a je opatřena spodním ostřím, horním falešným ostřím a odlehčovacími žlábky. Na povrchovou úpravu ocele N 690 je použitý materiál Ceracot cobalt.
Příložky z materiálu Micarta jsou ke stopce nože připevněny dvěma imbusovými šrouby.
Pro lepší manipulaci je nůž opatřen jednostrannou spodní záštitou a zdrsněním na hřbetu čepele pro opěru palce.
Kruhová patice nože je opatřena otvorem k připevnění provázku a sedmi ploškami.

Každý nůž je opatřen značkami tvůrce, výrobce, pořadovým číslem a rokem výroby. Značení bude provedeno laserem.
Velmi lehké a skladné pouzdro je vyrobeno z laminované cordury s plastovou vložkou, která aretuje nůž v pochvě. Rukojeť nože je fixována k závěsnému popruhu dvěma upínacími pásky s druky. Celý povrch pouzdra je vyroben ze stejného materiálu, který se používá na výrobu výstrojních součástek armády
Pouzdro lze upevnit k opasku několika způsoby a stejně tak k molle vazbě. Na přední lícové straně je v dolní části heraldicky znázorněn znak, který byl používán na veškeré vojenské technice Československé armády v době misí na Balkáně.
Součástí každého balení nože je originální pouzdro k noži Repetitor, certifikát o příspěvku 300 Kč Vojenskému fondu solidarity, Informační brožura o operaci Pouštní bouře a noži Repetitor, paracord a samolepka.

Technické informace
  • Ocel použitá na výrobu nože: N 690 - 58-60 HRc
  • Celková délka nože: 275 mm
  • Délka nože s pouzdrem: 320 mm
  • Délka čepele: 149 mm
  • Šířka čepele: 24 mm
  • Tloušťka čepele: 4,9 mm
  • Povrchová úprava čepele: Ceracote cobalt
  • Materiál střenek: Micarta červená