Nůž outdoor OK4 + křesadlo
Nůž outdoor OK4 + křesadlo
Nůž outdoor OK4 + křesadlo
Nůž outdoor OK4 + křesadlo
Nůž outdoor OK4 + křesadlo
Nůž outdoor OK4 + křesadlo
Nůž outdoor OK4 + křesadlo
Nůž outdoor OK4 + křesadlo

Nůž outdoor OK4 + křesadlo

Běžná cena: 0.00 €
Naše cena: 35.63 € (včetně DPH)
( 29.45 € bez DPH)
Ušetříte: -35.62 €
Dostupnost: Skladem

Získejte akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail!

DETAIL PRODUKTU

Výrobce:Hultafors
Kód:HUL380280K
Záruka:24 měsíců

Popis produktu

Nůž Hultafors outdoorový OK4

Výhodná sada zálesáckého nože OK4 a křesadla. Silný a odolný zálesácký nůž s protiskluznou rukojetí potaženou Santoprenem vhodný pro náročné úkoly v přírodě. Křesadlo je důležitá výbava každého zálesáka! Pomocí hřbetu svého nože vykřesáte velké žhavé jiskry a rozdělání ohně v přírodě se tak stane kratochvílí. Křesadlo funguje podobně jako kotouč brusky při broušení železa. Odlétavající kousky železa oxidují tak rychle, že začnou hořet.

Technické informace

  • Celková délka: 209 mm
  • Délka čepele: 93 mm
  • Tloušťka čepel 3 mm
  • Ocel: Silná japonská uhlíková ocel s EPD povrchem
  • HRC 58-60
  • Výbrus: skandinávský výbrus
  • Materiál rukojeťi: rukojeť PP potažená Santoprenem
  • Křesadlo - legovaná ocel (firesteel), textilní poutko, rozměry - délka: 100mm, průměr: 10mm

Další informace k noži Hultafors OK4 + křesadlo

Tento výrobek získal prestižní cenu Red Dot Design Award 2017 za produktový design v kategorii Outdoor equipment and camping. Řezná hrana má trvanlivý skandinávský výbrus, který se snadno obnovuje. Nejlepší ochranu před korozí poskytuje tenký film nanesený elektroforetickou depozicí (EPD).
Nůž je v podstatě nezničitelný díky rukojeti z odolného plastu PP v kombinaci s 82 mm dlouhou stopkou zasahující do ¾ rukojeti. Rukojeť je navíc potažena protiskluzným Santoprenem. Odolné textilní poutko je ideální pro opasky široké až 80 mm a jeho součástí je kapsa na křesadlo. Pouzdro se dá použít také bez textilního poutka běžným uchycením na knoflík pracovního oblečení, nebo přiklapnutím na tenčí opasek. Broušený hřbet čepele můžete využít při rozdělávání ohně s pomocí křesadla a na čepeli vygravírované měřítko můžete zase využít při orientačním měření vzdáleností na mapě. Křesadlo k nožům Hultafors
Oproti jiným křesadlům se jedná o tlustý a dlouhý kus oceli, který dlouho vydrží. (po odříznutí poutka použijete i druhou stranu). Ke křesání se používá tupá strana nože, noži se nic nestane. (Na nožích OK1 a OK4 je potřeba obrousit nanovrstvu barvy na horní hraně)  Díky poutku ho uchytíte např. na opasek, nebo popruh na batohu.