TBS Boar Bushcraft nůž - Bříza
Akce Doprava zdarma
TBS Boar Bushcraft nůž - Bříza
TBS Boar Bushcraft nůž - Bříza
TBS Boar Bushcraft nůž - Bříza

TBS Boar Bushcraft nůž - Bříza

N695 Stainless Steel - 5mm nebo K720 High Carbon Tool Steel - 4mm

Běžná cena: od 161.54 €
Naše cena: od 126.93 € (včetně DPH)
( od 104.90 € bez DPH)
Ušetříte: 34.62 €
Dostupnost: Skladem

Získejte akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail!

DETAIL PRODUKTU

Výrobce:TBS Knives
Kód:TBSBFBK-CB-MCRH-K
Záruka:24 měsíců

Popis produktu

The TBS Boar Bushcraft Knife

  • Celková délka rukojeti: 120 mm
  • Celková délka ostří: 110 mm
  • Maximální tloušťka: 4 mm / 5mm
  • Materiál: K720 Carbon Tool Steel 4mm nebo N695 Stainless Steel-5mm
  • Tvrdost: 58-60 HRC
  • Povrchová úprava: leštěná
  • Pouzdro: kožené
  • Rukojeť: bříza

Typické složení:

K720 uhlíková nástrojová ocel:
Carbon 0,90%, 2,00% manganu, chromu 0,35%, 0,25% křemíku, 0,10% vanadu. (HRC 58-60)

N695 Stainless Steel:
Carbon 1.05%, Molybdenum 0.50%, Chromium 17.00%, Silicon 0.40%, Manganese 0.40%. (HRC 58)

Podrobnosti o Bushcraft noži TBS a jeho výrobě

Všechny nože TBS jsou vyrobeny z těch nejlepších Evropských materiálů a to tak, aby vydrželi co nejdéle. Díky výběru nejkvalitnějších druhů ocele, nejkvalitnějších materiály na rukojeť a skvělé koženářské práci jsme přišli na trh s bezvadně vyrobenými noži.

Ocel použita v tomto noži je Bohler K720 High Carbon Tool Steel (O2) “Vysoko uhlíková nástrojová ocel” (O2). Tato vysoce kvalitní ocel je jedna z nejpevnějších a je široce využívaná k výrobě přesných nástrojů, které musí vydržet velké zatížení, což je ideální pro tento Bushcraft nůž. Úmyslně je pro nože vybraná ocel výsoké kvality, ta je možná dělá dražší, ale je to něco, co nebylo vyrobeno s kompromisy.

Ostří nožů májí úplné “Scandi” broušení, které jim dodává dokonalou ostrost, kterou poznáte hned po rozbalení. Scandi broušení poskytuje velké výhody zejména v údržbě ostří. Scandi broušení vlastně znamená, že celá délka čepele je ostřím (neni žádné druhotné zkosení), a tak je broušení velmi jednoduché. Při broušení jen položte nůž na kámen, převraďte na hranu/zkosení a vždy dosáhnete správného úhlu broušení. Je to mnohem jednoduší proces než u nože se “sekundární” hranou.

Rukojeti vyrobené z vyzrálé břízy bělokoré jsou úžasně ergonomické a skvěle padnou do ruky, že vás ani po hodinách práce ruka nebolí. Rukojeti jsou delší asi o 1cm než u většiny Bushcraft nožů tohoto typu na trhu a to umožňuje větší flexibilitu uchopení v různých případech použití.

V balení je kvalitní kožené pouzdro, které umožňuje nosit nůž obvyklým způsobem nebo připnout pomocí MOLLE popruhu k batohu. Přidavné popruhy také umožňují velmi snadné připojení rozmanitých kapsiček dopředu, abyste mohli nosit “Firesteel”, kit pro přežití a jakékoli další pomůcky nebo nástroje, které potřebujete.

Nože jsou vyrobeny z vysoce kvalitních Evropských materiálů, nejlepším a dobře známým evropským výrobcem v malých seriích. Nože nejsou vyráběny po tisících v továrnách na dálném východě nebo v Asii. To umožňuje kontrolovat kvalitu výroby i materiálů a jsme velice spokojeni s výsledky. Všechny modely TBS nožů jsou označeny logem kančí hlavy.

Video recenze Bushcraft nože TBS Boar od Milana Matějky

KOMENTÁŘE

Přídat komentář