TBS Boar Bushcraft Survival nůž - Sandvik 14C28N Stainless & Micarta
Doprava zdarma Akce
TBS Boar Bushcraft Survival nůž - Sandvik 14C28N Stainless & Micarta
TBS Boar Bushcraft Survival nůž - Sandvik 14C28N Stainless & Micarta
TBS Boar Bushcraft Survival nůž - Sandvik 14C28N Stainless & Micarta

TBS Boar Bushcraft Survival nůž - Sandvik 14C28N Stainless & Micarta

TBS Boar Bushcraft Survival Knife - Sandvik 14C28N Stainless & černá Micarta

Běžná cena: 161.54 €
Naše cena: 138.08 € (včetně DPH)
( 114.12 € bez DPH)
Ušetříte: 23.47 €
Dostupnost: Na dotaz

Získejte akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail!

DETAIL PRODUKTU

Výrobce:TBS Knives
Kód:TBSBPMSS
Záruka:24 měsíců

Popis produktu

The TBS Boar Bushcraft Survival Knife

  • Celková délka rukojeti: 120 mm
  • Celková délka ostří: 110 mm
  • Maximální tloušťka: 4 mm
  • Materiál: 14C28N Sandvik Stainless steel
  • Tvrdost: 57 HRC
  • Povrchová úprava: leštěná
  • Pouzdro: kožené
  • Rukojeť: leštěná černá Micarta

Typické složení 14C28N Sandvik Stainless Steel:
Carbon 0,62% manganu 0,6% křemíku 0,010% (max), Chromium 14%, fosfor 0,010 (max), dusíku 0,11% (HRC 57)

Podrobnosti o Survival noži TBS a jeho výrobě

Všechny nože TBS jsou vyrobeny z těch nejlepších Evropských materiálů a to tak, aby vydrželi co nejdéle. Díky výběru nejkvalitnějších druhů ocele, nejkvalitnějších materiály na rukojeť a skvělé koženářské práci jsme přišli na trh s bezvadně vyrobenými noži. Pro naší variantu TBS Boar z nerezové oceli jsme vybrali Švédskou 14C28N Sandvik Steel a jsme velmi rádi, že jsme to udělali.

Dokonalá kombinací tvrdosti a odolnosti vůči korozi.
Sandvik 14C28N je nejnovější ocel z rodiny Sandvik a poskytuje dokonalou kombinaci tvrdosti a odolnosti proti korozi. Díky optimalizovanému chemickému složení poskytuje unikátní kombinaci, vynikajícího řezného výkonu, vysoké tvrdosti a perfektní odolností proti korozi. Sandvik 14C28N je ideální pro výrobu nožů, kde se kladou velmi vysoké nároky na řezivost, stabilitu ostří, pevnost a odolnost vůči korozi. Ideální jsou tedy pro survival nože, lovecké nože a rybářské nože . Tato nová třída oceli odpovídá maximální úrovni, které je u tohoto složení možné dosáhnout a to bez ovlivnění mikrostruktury (mikrostrukturní tvrdost bez ovlivnění korozivzdornosti). S doporučenou tvrdostí 55 až 62 HRC je Sandvik 14C28N určena pro aplikace, kde se kladou nároky na shora uvedené vlastnosti oceli.

Ostří nožů májí úplné “Scandi” broušení, které jim dodává dokonalou ostrost, kterou poznáte hned po rozbalení. Scandi broušení poskytuje velké výhody zejména v údržbě ostří. Scandi broušení vlastně znamená, že celá délka čepele je ostřím (neni žádné druhotné zkosení), a tak je broušení velmi jednoduché. Při broušení jen položte nůž na kámen, převraďte na hranu/zkosení a vždy dosáhnete správného úhlu broušení. Je to mnohem jednoduší proces než u nože se “sekundární” hranou.

Rukojeti vyrobené z černé micarty jsou úžasně ergonomické a skvěle padnou do ruky, že vás ani po hodinách práce ruka nebolí. Rukojeti jsou delší asi o 1cm než u většiny Survival nožů tohoto typu na trhu a to umožňuje větší flexibilitu uchopení v různých případech použití.

V balení je kvalitní kožené pouzdro, které umožňuje nosit nůž obvyklým způsobem nebo připnout pomocí MOLLE popruhu k batohu a podobně. Přidavné popruhy také umožňují velmi snadné připojení rozmanitých kapsiček dopředu, abyste mohli nosit “Firesteel”, kit pro přežití a jakékoli další pomůcky nebo nástroje, které potřebujete.

Nože jsou vyrobeny z vysoce kvalitních Evropských materiálů, nejlepším a dobře známým evropským výrobcem v malých seriích. Nože nejsou vyráběny po tisících v továrnách na dálném východě nebo v Asii. To umožňuje kontrolovat kvalitu výroby i materiálů a jsme velice spokojeni s výsledky. Všechny modely TBS nožů jsou označeny logem kančí hlavy.

Video recenze Bushcraft nože TBS Boar od Krakena

KOMENTÁŘE

Přídat komentář