TBS Boar zavírací EDC nůž - Turecký ořech
Akce Doprava zdarma
TBS Boar zavírací EDC nůž - Turecký ořech
TBS Boar zavírací EDC nůž - Turecký ořech

TBS Boar zavírací EDC nůž - Turecký ořech

TBS Boar zavírací EDC nůž - Sandvik 14C28N Stainless - střenka Black Micarta

Běžná cena: 88.00 €
Naše cena: 75.60 € (včetně DPH)
( 62.48 € bez DPH)
Ušetříte: 12.40 €
Dostupnost: 2-7 dnů

Získejte akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail!

DETAIL PRODUKTU

Výrobce:TBS Knives
Kód:TBSBEDCPTW
Záruka:24 měsíců

Popis produktu

TBS Boar zavírací EDC nůž - rukojeť bříza

  • Celková délka rukojeti: 100 mm
  • Celková délka čepele: 70 mm
  • Maximální tloušťka: 2,5 mm
  • Materiál: 14C28N Sandvik Stainless steel
  • Tvrdost: 57 HRC
  • Povrchová úprava: leštěná
  • Pouzdro: bez pouzdra
  • Rukojeť: leštěná Micarta nebo vyzrálá bříza bělokorá
  • Pojistka: ne

Typické složení 12C27 Sandvik Stainless Steel:
Carbon 0.60%, Manganese 0.4%, Silicon 0.4%, Chromium 13.5%. (HRC 57)

Podrobnosti o EDC noži TBS a jeho výrobě

Všechny nože TBS jsou vyrobeny z těch nejlepších Evropských materiálů a to tak, aby vydrželi co nejdéle. Díky výběru nejkvalitnějších druhů ocele, nejkvalitnějších materiály na rukojeť a skvělé koženářské práci jsme přišli na trh s bezvadně vyrobenými noži.

Zavírací nůž se zámkem byl pro TBS výzvou a jsme přesvědčeni, že udělali skvělou práci. Nůž je vyroben z perfektních materiálů a je skvělou volbou pro každého, kdo nechce nebo nemůže nosit klasický nůž.

Když došlo na verzi kapesního nože bez pojistky, rozhodli se použít exkluzivní Švédskou ocel 12C27 Sandvik Steel a to to z jednoduchého důvodu. Tato ocel je téměř bezúdržbová, což je velice důležité u nože, který budete nosit většinu času v kapse, a bude muset odolávat “chmíří” z kapes a potu z ruky. Také neumístili kolík pro palec na EDC, což ho činí mnohem vhodnějším a snazším při používání. A to zejména tam, kde se nůž musí nosit po celou dobu nebo v případech, kdy se musí otvírat oběma rukama. Tím se přirozeně stává vhodnějším nožem pro cestování, ale v každém případě byste měli ověřit, zda zákon dovoluje nošení a užívání v dané zemi.

Ocel použitá v tomto EDC noži je Švédská 12C27 Sandvik nerez. Sandvik 12C27 je nejlépe spracovaná ocel pro nože s výbornými vlastnostmi jako je vysoká ostrost, pevnost a odolnost a vynikající odolnost proti rezavění. S vysokou tvrdostí, hrůzostrašnou ostrostí a výbornou odolností vůči korozi je Sandvik 12C27 nejlepší ocel pro survival, lovecké, kapesní, vojenské a “high-end” kuchařské nože.

Ostří nožů májí úplné “Scandi” broušení, které jim dodává dokonalou ostrost, kterou poznáte hned po rozbalení. Scandi broušení poskytuje velké výhody zejména v údržbě ostří. Scandi broušení vlastně znamená, že celá délka čepele je ostřím (neni žádné druhotné zkosení), a tak je broušení velmi jednoduché. Při broušení jen položte nůž na kámen, převraďte na hranu/zkosení a vždy dosáhnete správného úhlu broušení. Je to mnohem jednoduší proces než u nože se “sekundární” hranou.

Rukojeti jsou úžasně ergonomické a perfektně padnou do ruky a to i při dlouhé a těžké práci. Je to perfektní “EDC” kapesné nůž, který má 70mm nezamykací čepel a má všechny vlastnosti větších “bratrů”. V současné době je k dispozici rukojeti vyrobené ze super vyzrále břízy bělokoré a z lesklé černé Micarty. Všechny mají své výhody a je těžké si mezi nimi vybrat.

Nože jsou vyrobeny z vysoce kvalitních Evropských materiálů, nejlepším a dobře známým evropským výrobcem v malých seriích. Nože nejsou vyráběny po tisících v továrnách na dálném východě nebo v Asii. To umožňuje kontrolovat kvalitu výroby i materiálů a jsme velice spokojeni s výsledky. Všechny modely TBS nožů jsou označeny logem kančí hlavy.

KOMENTÁŘE

Přídat komentář